
dr n. med.
Leszek Sojka
Pediatra, Alergolog
Więcej informacji
- były adiunkt Kliniki Pediatrii Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego.
- były ordynator Oddziału Dziecięcego Wojewódzkiego Szpitala w Gorzowie
- były p.o.Kierownik Kliniki w IGiChP w Rabce – aktualnie Poradnia Alergologiczna SPZOZ w Myślenicach.
- W ramach podstawowej diagnostyki i leczenia alergologicznego chorób : sezonowy nieżyt nosa, astma atopowa, nietolerancje i alergie pokarmowe, atopowe zapalenia skóry, przyjmuje pacjentów szczególnie w przedziale wieku niemowlęcego, przedszkolnego, szkolnego i młodzieżowego.
- Z uwagi na podstawową specjalizację pediatryczną, preferuje pacjentów wieku dziecięcego i młodzieżowego.
- Przyjmuje pacjentów od urodzenia i powyżej 18 roku życia.
Znajomość języków
- angielski
- polski

dr n. med.
Marcin Stanisław Sobociński
Hematolog, Transplantolog, Internista
Więcej informacji
EDUKACJA 1992-1998 Uniwersytet Jagielloński – Collegium Medicum, Kraków 1998-1999 Staż podyplomowy, WSW im L. Rydygiera 2001-2007 Specjalizacja w zakresie chorób wewnętrznych 2010-2014 Specjalizacja w zakresie hematologii 2014-2017 Specjalizacja w zakresie transplantologii klinicznej DOŚWIADCZENIE ZAWODOWE 1999- Klinika Hematologii, Szpital Uniwersytecki, Kraków od 1999 asystent, od 2009 starszy asystent. 2000- Praca w pogotowiu i izbie przyjęć, (Oddział Medycyny Ratunkowej). 2002- Diagnostyka Ultrasonograficzna. 2009- Specjalista chorób wewnętrznych. 2014- Specialista hematolog 2017- Specialista transplantolog kliniczny. STOWARZYSZENIA • Polskie Towarzystwo Internistyczne. • Polskie Towarzystwo Hematologiczne I Transfuzjologiczne. • Polskie Towarzystwo Ultrasonograficzne. AKTYWNOŚĆ ZAWODOWA Nauczanie przed i podyplomowe • Zajęcia dla studentów medycyny (z zakresu interny, hematologii i ultrasonografii). Kierownik tematu badania: „Wpływ dysfunkcji śródbłonka u pacjentów poddanych procedurze allogenicznego przeszczepienia komórek macierzystych na wystąpienie wczesnych powikłań pochodzenia śródbłonkowego oraz postaci ostrej i przewlekłej choroby przeszczepu przeciw gospodarzowi”. (Pozytywna opinia Komisji Bioetycznej z dnia 16.6.2021). Udział w badaniach klinicznych: DLBCL II faza – Współbadacz. Szkolenie GHCP: zorganizowane przez CRO 9.2005 2000 Certyfikaty i szkolenia z zakresu BLS, ALS, dostępu do naczyń centralnych 2002 Certyfikat Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego. 2009 Specjalizacja z chorób wewnętrznych 2014 Specjalizacja z hematologii 2017 Specjalizacja z transplantologii klinicznej 2021 Akredytacja EBMT – Eurpean Society for Blood and Marrow Transplantation
- Uniwersytet Jagielloński – Collegium Medicum, Kraków
- polski
- angielski

dr n. med.
Anna Maria Chmielewska
Alergolog, Internista
Więcej informacji
W 1997 roku ukończyła Wydział Lekarski Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Doświadczenie zawodowe i tytuł specjalisty chorób wewnętrznych zdobywała w trakcie pracy w II Katedrze Chorób Wewnętrznych im. prof. Andrzeja Szczeklika, w Klinice Alergii i Immunologii. Od zawsze wiedząc, że chce być alergologiem kontynuowała rozwój zawodowy w Zakładzie Alergologii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego pod kierownictwem prof. Krystyny Obtułowicz. Na co dzień zajmuje się leczeniem nie tylko dorosłych, ale również dzieci. Stąd też tytuł pracy doktorskiej „Alergiczny wyprysk kontaktowy u dzieci i młodzieży zaostrzany przez dodatki do pokarmów”, którą aktualnie realizuje. Jej zainteresowania zawodowe to przede wszystkim alergia pyłkowa i jej wpływ na rozwój astmy oskrzelowej; jest zwolennikiem immunoterapii jako leczenia przyczynowego alergii. Pracując jako alergolog, nie zapomina, że jest również specjalistą chorób wewnętrznych i że na pacjenta należy patrzeć całościowo.
- Collegium Medicum UJ
- angielski
- polski

dr n. med.
Karolina Hydzik-Sobocińska
Laryngolog
Więcej informacji
Absolwentka studiów medycznych Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Po szkoleniu specjalizacyjnym w Oddziale Otolaryngologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie w 2007 roku uzyskała tytuł specjalisty z zakresu otolaryngologii i kontynuowała w nim pracę do listopada 2023. Prowadziła zajęcia praktyczne i wykłady dla studentów UJ CM oraz Szkoły Medycznej dla Obcokrajowców. W 2013 roku obroniła doktorat z zakresu leczenia operacyjnego przewlekłego zapalenia zatok przynosowych. Uczestniczyła w wielu krajowych i międzynarodowych kursach, szkoleniach i sympozjach. Jest autorem wielu publikacji z zakresu leczenia schorzeń zatok przynosowych. Zajmuje się diagnostyką i leczeniem schorzeń nosa, zatok przynosowych, gardła (w tym zespołu bezdechów sennych), uszu, gruczołów ślinowych oraz wykonuje specjalistyczne zabiegi operacyjne w tym zakresie u osób dorosłych. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Otolaryngologów Chirurgów Głowy i Szyi oraz Sekcji Rynologii Chirurgii Plastycznej Twarzy.
- Studia medyczne Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie
- angielski

lek.
Paweł Kornelak
Urolog
Więcej informacji
Lekarz Paweł Kornelak – specjalista urologii, FEBU (Fellow of the European Board of Urology). Absolwent Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie z 2014 r. Staż podyplomowy odbył w 5 Wojskowym Szpitalu Klinicznym z Polikliniką SPZOZW w Krakowie. W 2015 r. rozpoczął specjalizację z urologii w Oddziale Klinicznym Urologii i Urologii Onkologicznej Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. W 2022 roku zdał z wyróżnieniem Europejski Egzamin Specjalizacyjny, otrzymując prestiżowy tytuł FEBU (Fellow European Board of Urology). Członek Polskiego Towarzystwa Urologicznego i Europejskiego Towarzystwa Urologicznego (EAU). Stale pogłębia swoją wiedzę biorąc udział w konferencjach oraz kursach naukowych o zasięgu krajowym i międzynarodowym. Szczególnie interesuje się endoskopią i laparoskopią w urologii. W ramach poradni urologicznej zajmuje się diagnostyką, leczeniem zachowawczym oraz kwalifikacją do leczenia chirurgicznego chorób układu moczowo-płciowego męskiego i układu moczowego żeńskiego. W ramach konsultacji, w sytuacjach uzasadnionych klinicznie wykonuje badania diagnostyczne: USG układu moczowego, moszny oraz gruczołu krokowego. Przyjmuje Pacjentów od 16 roku życia.
- Collegium Medicum Uniwersytet Jagielloński, Wydział Lekarski
- polski

lek.
Katarzyna Wieszczek
Laryngolog, Laryngolog dziecięcy
Więcej informacji
Specjalista otorynolaryngolog. Absolwentka Wydziału Lekarskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. W latach 2018-2022 Kierownik Przyszpitalnej Poradni Otolaryngologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Stale podnosi swoje kompetencje zawodowe uczestnicząc w konferencjach naukowych . Posiada doświadczenie ambulatoryjne, diagnostyczne i operacyjne. Członek Polskiego Towarzystwa Otorynolaryngologów Chirurgów Głowy i Szyi Przyjmuje zarówno dorosłych jak i dzieci. Zajmuje się w diagnostyką i leczeniem schorzeń nosa, zatok, uszu, gardła ( migdałków), krtani i ślinianek.
- Śląski Uniwersystet Medyczny w Katowicach
- angielski

lek.
Monika Kupiec
Radiolog
Więcej informacji
Zajmuje się diagnostyką ultrasonograficzną tkanek miękkich – piersi, tarczycy, jamy brzusznej, węzłów chłonnych, guzków podskórnych. Wykonuje biopsję cienkoigłową tarczycy, piersi oraz węzłów chłonnych. Na co dzień pracuje w Centrum Onkologii przy ul. Garncarskiej w Krakowie.
- CMUJ w Krakowie
- polski
- angielski

lek.
Paweł Rogoziński
Ortopeda
Więcej informacji
Jest lekarzem specjalizującym się w leczeniu chorób narządu ruchu osób dorosłych. Swoje zawodowe doświadczenie zdobywał w Oddziale Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu Szpitala Specjalistycznego im. L. Rydygiera w Krakowie. Szeroki profil Oddziału pozwolił mu doskonalić umiejętności zarówno w zakresie chirurgii protezowej stawów (biodrowych, kolanowych), jak również pozostałych zabiegów w obrębie kończyny górnej i dolnej (artroskopie, korekcje paluchów koślawych, zespół cieśni nadgarstka etc). Posiada także bogate doświadczenie w leczeniu zachowawczym Pacjentów ze schorzeniami narządu ruchu, zdobyte w ramach pracy w Specjalistycznych Poradniach Ortopedycznych oraz licznych szkoleniach teoretycznych i praktycznych (szkolenia USG, cadaverowe, konferencje naukowe).
- Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego

lek.
Anna Wrońska - Puda
Nefrolog
Więcej informacji
Ukończyła Wydział Lekarski Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w 2011 roku. Jest specjalistą chorób wewnętrznych oraz specjalistą nefrologii. Na co dzień pracuje w Oddziale Nefrologii, Dializoterapii, Transplantologii i Chorób Wewnętrznych Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie a także przyjmuje chorych w Poradni Przyklinicznej. Zajmuje się m.in. leczeniem pacjentów z przewlekłą chorobą nerek, w tym z kłębuszkowym zapaleniem nerek oraz opieką nad pacjentem dializowanym.
- Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
- polski

lek.
Maryia Savitskaya
W trakcie specjalizacji (Dermatolog)
Więcej informacji
Jest absolwentką Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Tytuł lekarza uzyskała w 2020 roku. Członek Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego. Odbyła staż zagraniczny w Ibn Rochd University Hospital Center, Casablanca. Współautor licznych publikacji naukowych. Aktualnie od 2022 roku odbywa szkolenie specjalizacyjne w dziedzinie dermatologii i wenerologii w Oddziale Dermatologii Szpitala im. Ludwika Rydygiera w Krakowie. Stale poszerza swoją wiedzę i doskonali umiejętności, uczestnicząc w licznych szkoleniach oraz konferencjach naukowych o tematyce dermatologicznej.
- Wydział Lekarski Collegium Medicum Uniwersytet Jagielloński (2020)
- polski
- rosyjski
- angielski

lek.
Paweł Malik
Neurolog
Więcej informacji
Specjalista w zakresie neurologii. Studia medyczne ukończone na Wydziale Lekarskim Collegium Medicum UJ w Krakowie. Staż specjalizacyjny w Oddziale Neurologii Szpitala Specjalistycznego im. Józefa Dietla w Krakowie oraz w 5 Wojskowym Szpitalu Klinicznym w Krakowie. Wieloletnie doświadczenie zawodowe w lecznictwie szpitalnym oraz ambulatoryjnym. Zapewnia pomoc medyczną w zakresie diagnostyki wielu chorób neurologicznych oraz ich leczenia. Udziela porad w zakresie diagnostyki i leczenia bólów głowy, schorzeń kręgosłupa, otępień, choroby Parkinsona, padaczki oraz stanów poudarowych. Systematycznie poszerza swoją wiedzę poprzez pracę własną, a także regularnie uczestnictwo w konferencjach i sympozjach z zakresu neurologii .
- Collegium Medicum Uniwersytet Jagielloński

Prof. UAFM
Dr hab. n. med.
Agata Bałdys-Waligórska
Endokrynolog, Internista, Lek. med.nuklearnej
Więcej informacji
Znajomość języków
- angielski
- polski
Doświadczenie
- Department of Pharmacology, State University of New York (SUNY) at Stony Brook, USA – Postdoctoral fellowship
- Departmentof Pharmacology, School of Medicine, Creighton University, USA – Postdoctoral fellowship
- Zakład Farmakologii, Wolny Uniwersytet Brukseli (VUB), Belgia
Publikacje
- 1. Endokrynol Pol. 2017;68(2):250-260. doi: 10.5603/EP.2017.0019.
- Starzyńska T, Londzin-Olesik M, Bałdys-Waligórska A, Bednarczuk T, Blicharz-Dorniak J, et al.
- Colorectal neuroendocrine neoplasms – management guidelines (recommended by the Polish Network of Neuroendocrine Tumours).
- 2. Endokrynol Pol. 2017;68(2):79-110. doi: 10.5603/EP.2017.0015.
Edukacja
- Uniwesytet Jagielloński, Kraków – doktor habilitowany
- Śląska Akademia Medyczna, Katowice – doktor nauk med.
- Śląska Akademia Medyczna, Katowice – lekarz medycyny
- Department of Pharmacology, State University of New York (SUNY) at Stony Brook, USA – Postdoctoral fellowship
- Department of Pharmacology, School of Medicine, Creighton University, USA – Postdoctoral fellowship
- Department of Pharmacology, Schol of Medicine VUB (Vrije Universitet Brussels), Belgiuim
- Master class od piruitary tumours, MGH (Massachussets General Hospital), Boston, USA

dr
Elżbieta Lelental
Specjalista chirurgii dziecięcej
Więcej informacji
Pracuje w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie.
Szkolenie specjalizacyjne w dziedzinie chirurgii dziecięcej odbywała w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie, gdzie pracowała w latach 2013-2024. Dodatkowo doświadczenie zawodowe zdobywała podczas staży w ośrodkach zagranicznych: University Hospital of Wales, Cardiff, UK; Reina Sofia University Hospital, Cordoba, Hiszpania; Pavol Jozef Safarik University Hospital, Koszyce, Słowacja oraz podczas licznych dyżurów lekarskich w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym i Oddziale Leczenia Stanów Nagłych (Centrum Urazowe dla Dzieci) Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie, w Oddziale Chirurgii Dziecięcej Wielospecjalistycznego Szpitala w Jaworznie oraz w Oddziale Klinicznym Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej Szpitala im. Św. Rafała w Krakowie.
Systematycznie podnosi swoje kwalifikacje i aktualizuje wiedzę uczestnicząc w konferencjach i szkoleniach. Bierze czynny udział w konferencjach i zjazdach pod patronatem Polskiego Towarzystwa Chirurgów Dziecięcych oraz Towarzystwa Chirurgów Polskich.
W swojej pracy w zrozumiały sposób przekazuje zarówno pacjentowi, jaki i jego opiekunom informacje o istocie choroby tak, żeby mogli oni świadomie podjąć decyzje dotyczące działań terapeutycznych, aktywnie uczestniczyć w procesie leczenia oraz żeby zminimalizować stres związany z ewentualnym zabiegiem operacyjnym.
Leczenie i konsultacje z zakresu:
• Przepuklina pachwinowa
• Przepuklina kresy białej
• Przepuklina pępkowa
• Wnętrostwo (niezstąpione jądra)
• Jądra wędrujące
• Wodniak jądra
• Wodniak powrózka nasiennego
• Krótkie wędzidełko napletka
• Stan zapalny napletka
• Stulejka
• Sklejenie warg sromowych
• Guzki skóry i tkanki podskórnej
• Znamiona barwnikowe
• Naczyniaki wczesnodziecięce
• Blizny
• Krótkie wędzidełko języka
• Kontrola przebiegu gojenia ran, usuwanie szwów
• Nacięcie i drenaż ropnia
• Oparzenie
• Wrastające paznokcie
• Torbiele boczne i środkowe szyi
• Krwiaki podokostnowe noworodków
• Nieodpadnięty kikut pępowiny
• Powierzchowne urazy głowy
• Ziarniniaki pępka
• Usuwanie kleszczy
• Usuwanie wrośniętych kolczyków
• Zaopatrywanie (szycie) ran
Języki obce:
angielski, hiszpański
Przyjmuje dzieci w każdym wieku.